Jak připravit grilované mořské plody: tipy a recepty

04.07.2023 16:41 / 25.06.2023 16:41
Jak připravit grilované mořské plody: tipy a recepty

Oblíbené druhy grilovaných mořských plodů jsou pro grilování nezbytnou součástí. Mezi nejoblíbenější druhy patří krevety, losos a chobotnice. Při výběru mořských plodů je důležité sledovat jejich kvalitu a čerstvost, aby byl výsledný pokrm chutný.

Pokud máte rádi krevety, pak byste neměli opomenout grilované krevety. Ty mohou být podávány s rozmanitými omáčkami, jako například s cesnakovou, nebo s limetkovou. Losos je také skvělou volbou, a to díky svému bohatému množství omega-3 mastných kyselin, které jsou pro naše zdraví velmi prospěšné. Chobotnice je také vynikající volbou a může být podávána s limetkou a olivovým olejem.

Na výběr z oblíbených druhů grilovaných mořských plodů je poměrně široký, ale záleží na každém, který z nich zvolí. Důležité je zvolit kvalitní a čerstvé suroviny, aby byl výsledný pokrm co nejchutnější.

Jak vybrat kvalitní mořské plody

Při výběru kvalitních mořských plodů je důležité mít na paměti několik zásad. Hledejte ty čerstvé, bez zápachu a s pevnou texturou. Vyhněte se těm, které mají šedavou nebo žlutavou barvu či měkkou a lepkavou povrchovou vrstvu.

V případě, že nakupujete mražené mořské plody, dbejte na to, aby byly co nejvíce podobné čerstvým. Měly by mít stejnou barvu a strukturu jako ty čerstvé. Pokud jsou zabalené ve vakuovém sáčku, ujistěte se, že jsou stále pevné a neobsahují žádnou vlhkost.

Při nakupování krevet dbejte na to, že musí být čisté a bez zbytku krunýře. Pokud máte možnost nakoupit celé kraby, snažte se vybrat ty s těžkým a pevným krunýřem, aby obsahovali co nejvíce masa. V každém případě je důležitý čerstvý vzhled, pevná konzistence a absenci možných nepříjemných pachů.

Příprava mořských plodů na grilu

Příprava mořských plodů na grilu může být pohodlná záležitost, pokud víte, co děláte. Prvním krokem je vybrat ty správné druhy mořských plodů pro grilování. Raky, mořské plody a krevety jsou skvělé volby kvůli své pevné konzistenci a lahodné chuti.

Než začnete grilovat mořské plody, je důležité je dokonale očistit. Namočte je do studené vody s citronem, aby se zbavily písku a špíny. Poté je nechte uschnout a osušte je papírovými ubrousky.

Při grilování mořských plodů by měla být teplota grilu poměrně vysoká, aby byly plody pečené z venku a měkké uvnitř. Pokud používáte dřevěné špízy k uchycení vašich mořských plodů, namočte je do vody, aby nedocházelo k přepálení. Pokud si nejste jisti, zda jsou vaše mořské plody dostatečně upečené, můžete je zkoušet piercingem vidličky. Bude to hotové, když vidlička vstupuje do masové části beze stopy odporu a zbytky se odlupují elegantně.

Jaké koření použít na grilované mořské plody

Když začnete přemýšlet, jaké koření použít na grilované mořské plody, měli byste si uvědomit, že méně je někdy více. Nechte vyniknout chuť samotných plodů moře a použijte koření spíše jako doplněk. Doporučujeme použít na grilované mořské plody především čerstvé bylinky, jako je bazalka, tymián nebo petržel.

Pokud si přece jen chcete dopřát intenzivnější chuť, můžete zkusit koření jako je chilli, česnek, paprika nebo koriandr. Tyto přísady ovšem použijte s rozumem a zvážte, které koření nejlépe doplní chuť konkrétních druhů plodů moře. Buďte ale opatrní, abyste své grilované pochoutky nepřevedli na příliš kořeněné pokrmy.

Navíc, abyste získali dokonalou chuť z mořských plodů, vyplatí se je ochutnat spolu s nějakým kvalitním olejem, citronem a solí. A pokud máte rádi exotiku, zkuste přidat některé asijské přísady, jako jsou sójová omáčka nebo rybí omáčka. Ty dodají vašemu grilovanému pokrmu unikátní chuť a aroma.

Recepty na grilované mořské plody

Naše grilované mořské plody recepty jsou skvělou inspirací pro všechny milovníky mořských plodů. Pokud jsi s grilováním mořských plodů ještě nikdy neexperimentoval, neboj se a zkuste to. Díky našim jednoduchým a rychlým receptům se staneš grilovacím mistrem.

Připrav si krevety, mušle, chobotnice nebo jakékoliv jiné mořské plody podle našich receptů a nalij si k nim sklenici osvěžujícího bílého vína. Pokud jsi přece jen nejistý, jak na to, podívej se na naše postupy krok za krokem. Budeme rádi, když nás pak kontaktuješ a poradíš svoje zážitky s grilováním s námi.

Mořské plody jsou dokonalým zdrojem bílkovin a mnoha dalších nutričních hodnot, a proto by neměly chybět na vašem grilu. Vyzkoušej naše recepty na grilované krevety s chilli či grilované mušle s bylinkovým máslem a zaručujeme ti, že neuděláš chybu. Ať už se rozhodneš pro jakékoli mořské plody, prvně je důležité je kvalitně vyčistit a pokožku pečlivě odstranit. Grilování musí být pak pečlivě hlídáno a pravidelně obraceno, aby nebyly plody přepečené.

Servírování a doporučené přílohy

Servírování a doporučené přílohy jsou důležitou součástí úspěšného grilování. Grilované mořské plody jsou samy o sobě chutné, ale správná prezentace a příloha mohou zvýraznit jejich chuť a vytvořit dokonalý zážitek pro hosty. Doporučená příloha k grilovaným mořským plodům jsou například čerstvé pečivo, rýže nebo brambory. Je také důležité podávat vhodné omáčky, jako například citronovou nebo bylinkovou majonézu.

Servírování grilovaných mořských plodů by mělo být zajímavé a lákavé pro oko. Můžete použít barevné talíře, dekorace z bylinek, křupavé zeleninové saláty nebo krásně naaranžované přílohy. Pokud připravujete mořské plody na grilu, měli byste připravit i několik příloh, ze kterých si každý host vybere. Tím se zajistí, že každý bude mít možnost vytvořit si svoji vlastní skvělou kombinaci chuťových zážitků.

Vhodné přílohy mohou také pomoci vyvážit chuť mořských plodů. Například lehčí příloha, jako je zeleninový salát, může pomoci vyrovnat mastnost z grilovaných krevet nebo slávek. Naopak těžší příloha, jako jsou brambory, může pomoci vyrovnat chuť kyselému mořskému jídlu, jako jsou mušle. Nebojte se experimentovat a zkoušet nové přílohy pro vaše grilovaná mořská jídla, aby se vaši hosté neustále těšili na nové a zajímavé chutě.

Přečtěte si další články

Často kladené otázky FAQ - Jak připravit grilované mořské plody: tipy a recepty

Které mořské plody jsou nejlepší na grilování?
Ideální jsou větší krevety, velké mušle, chobotnice a krabi.
Jak poznat kvalitní mořské plody?
Kvalitní suroviny jsou křehké, vůně by měla být příjemná a ne silná, nebo dokonce nepříjemná. Nepoužívejte zkažené mořské plody.
Je třeba mořské plody namočit před grilováním?
Nepotřebují namáčení. Stačí je pečlivě umýt pod studenou tekoucí vodou před grilováním.
Co mohu použít na grilované mořské plody kromě soli a pepře?
Mořské plody lahodně oživí bazalka, šalvěj, čerstvý tymián a další bylinky. Někteří přidají také česnek, cibuli, nebo rajče.
Jaké je optimální teplo pod grilem pro mořské plody?
Teplota by neměla přesáhnout 200°C. Křehké mořské plody se rychle připraví při teplotě okolo 150°C.
Jaké jsou nejlepší přílohy k grilovaným mořským plodům?
Grilované plody lze servírovat s řízky citronu, chlebem, nebo krémovou omáčkou. Dobrým doplňkem jsou také zeleninové saláty a lehká rýže.


Nejnovější články